Kristen Mediaallianse Drift AS

Et vekkerop for landet

 

Trine Overå Hansen

 

Kommentarartikler

Oslo: Cindy Jacobs advarte om konsekvensene av Norges handlinger mot Israel.
 Foto: Trine Overå Hansen

 

Oslo: Cindy Jacobs advarte om konsekvensene av Norges handlinger mot Israel. Foto: Trine Overå Hansen

Forrige helg besøkte Cindy Jacobs Norge. Hun var hovedtaler på konferansen European Prayer Summit under 24/7 Prayer Conference i Markus kirke i Oslo. Hun er kjent for å få profetiske ord og har fått inngang på høyeste nivå i flere nasjoner.

Trine Overå Hansen

Sjefredaktør

Publisert: 10.09.2025 kl 11:15

Til Norge hadde hun med seg et budskap om omvendelse, se egen sak i avisen 12. september.

Hun sa at Gud hadde vist henne at Russland kom til å angripe og at det ville bli tilstander som i Ukraina, om vi ikke omvender oss som nasjon, i forhold til Israel.

Det står i Guds Ord at han skal velsigne den som velsgner Israel og forbanne den som forbanner Israel. 1. Mos.12, 3:

«Jeg vil velsigne dem som velsigner deg,
men den som forbanner deg, skal jeg forbanne.
I deg skal alle slekter på jorden velsignes.»

Norge har i tidligere tider stått med Israel, og FNs første generalsekretær, Trygve Lie var Arbeiderparti-mann og Israel-venn. Både Trygve Lie, Einar Gerhardsen og Det norske arbeiderparti var aktivt engasjert for opprettelsen av en jødisk stat.

Og vi har sett at løftene om velsignelser har slått til i Norge. På tross av mange uforstandige ledere de siste årene er vi et styrtrikt land på grunn av oljen.

Problemet er at løftene om forbannelse også vil slå til med full tyngde om vi ikke omvender oss.

Vår nye regjerings viktigste oppgave blir å bedre forholdet til Israel.

I mange år har både borgerlige og venstrevridde regjeringer spydd inn milliarder til PA-områdene, noe som innbærer massiv støtte til islamist-organisasjoner som PLO, Fatah, Hamas og ikke minst opplæring til hat og vold i regi av FN via UNRWA.

Norge har delvis skyld i 7. oktober. Også fordi vi bidro med Oslo-avtalene til å dele landet. At Israel trakk seg ut av Gaza i 2005, bidro til opprettelsen av den verste islamiststaten verden har sett. Ikke bare har innbyggerne i Gaza lidd, Israel har levd under jevnlig bombardement. Og den grufulle massakren 7. oktober kunne ikke vært gjennomført uten den kraftige pengestøtten fra land som Norge. Hver krone har gått til å finansiere terrortunneler, raketter og hatpropaganda. Og Hamas-lederne har blitt milliardærer, mens pengene har ikke kommet vanlige folk til gode.

I Joel 3 står det om de som delte Guds land:

«6 For se, i de dager og på den tid,
når jeg vender skjebnen for Juda og Jerusalem,
7 da vil jeg samle alle folkeslag
og føre dem ned i Josjafats dal.
Der vil jeg holde rettergang med dem
om Israel, mitt folk og min eiendom,
som de spredte blant folkene.
De delte mitt land
8 og kastet lodd om mitt folk.»

Norge er også leder for AHLC, kjent som «giverlandsgruppen for Palestina», noe som gjør oss enda mer ansvarlig for uhyrlighetene.

Jacobs snakket om hvordan den antisemittiske ånden, filisterånden, fortsatt preger Europa. Hun advarte også om at vi er blitt infiltrert av islamister og at vi vil oppleve knivstikking i gatene slik de har det i Israel.

Hun var også nøye med å påpeke at det ikke er Guds vilje at det skal gå ille med landet og oppfordret til å gå i bønn.

I Esekiel 22 står det:

«30 Jeg har lett blant dem etter en mann som kan bygge opp igjen muren og stille seg i mur-revnene for landet så det ikke blir ødelagt. Men jeg har ikke funnet noen. 31 Så øser jeg ut mitt sinne over dem, med min vredes ild gjør jeg ende på dem. Jeg lar deres gjerninger komme over deres eget hode, sier Herren Gud.»

Jona kom også med et budskap om dom til Ninive, men da profetiene kom, omvendte folket seg, og dommen ble stanset.

Jacobs er ikke alene som å advare om krig med Russland. Det samme har blant andre Lebesby-mannen og Emanuel Minos gjort. Lebesby-mannen profeterte både 1. verdenskrig og Titanic.

Og uansett tro på profetier, vi skjønner alle at det kan skje noe alvorlig når vi kutter diplomatiske bånd til Israel og trekker vårt oljefond ut av israelske selskaper. Israel er USAs nærmeste allierte, og de liker ikke det de ser. Dermed er det fare for at vi blir stående alene om Putin skulle angripe. Og når vi ser at Norge sponser krigen mot Russland med milliarder, er det å tirre bjørnen. Det er også større fare for å bli angrepet om Russland leser bildet som at de ikke trenger å frykte inngripen fra USA.

Det er alvor. Og nå må vi fortsette å be for våre politikere, at vi får en bedre relasjon til Israel de neste fire år.

Cindy Jacobs med alvorlig budskap:

Russland kan angripe Norge

OSLO: Forrige helg var det bønnekonferanse i Jesus Church, Markus kirke, i hovedstaden, like før valget.
 Foto: Trine O. Hansen

OSLO: Forrige helg var det bønnekonferanse i Jesus Church, Markus kirke, i hovedstaden, like før valget. Foto: Trine O. Hansen

 

Den amerikanske forkynneren Cindy Jacobs hadde et sterkt og alvorlig budskap til Norge da hun talte i Jesus Church under European Prayer Summit forrige helg.

Sjefredaktør

Publisert: 

·          

3.-7. september var det Prayer Conferance i Markus kirke i Oslo, i to deler, like før stortingsvalget. Først var det Prayer for Norway, 3.-5. september. Så arrangerte bønnebevegelsen «Day and Night» European Prayer Summit for første gang, 5.-7. september.

Sebastian Mehlen, pastor i Jesus Church, ønsket velkommen. Vi er sammen for å søke Herren. Det er mange brytninger. Vi har ingen agenda, men vi er her for å høre det Ånden sier til menigheten. Vi ønsker å gå ut og handle på det. Vi ønsker å etablere 24/7 bønn og lovsang i Norge og at det skal spre seg utover hele Europa.

Vi tror at der bønnen er sterk, Herren blir opphøyd og lovsangen er kontinuerlig at mennesker skal bli forvanldet, at Herren skal tale, vekke og lede oss videre. Bønnemøter er ikke for noen fåmen for hele Guds folk. Vi drømmer om at innen 2030 skal vi ha 24/7 bønn og lovsang på dette stedet. Vi tror at dette er en allianse for alt Guds folk. Så kan vi være med å prege nasjonen gjennom bønn.

Profeterte om ny fiskesort

Hovedtaler var Cindy Jacobs. Hun hadde et sterkt budskap til Norge som nasjon og hvilke konsekvenser vår behandling av Israel kan få.

 

ADVARTE: Den amerikanske forkynneren Cindy Jacobs advarte om at hvis ikke Norge omvender seg i forhold til Israel, kan det bli alvorlige konsekvenser.
 Foto: Trine O. Hansen

ADVARTE: Den amerikanske forkynneren Cindy Jacobs advarte om at hvis ikke Norge omvender seg i forhold til Israel, kan det bli alvorlige konsekvenser. Foto: Trine O. Hansen

Hun delte først flere eksempler på hvordan hun har fått dele budskap fra Gud til ulike nasjoners ledere.

Hun profeterte til et parlamentsmedlem fra Papa Ny Guinea:

– Jeg skal skape en ny sort fisk utenfor kysten av Papa Ny Guinea. Og dere skal få et UNESCOs verdensarvssted. Og det skjedde. Nå spør de hvem er denne kvinnen som vet om fiske i sjøen?

Derfor er Jacobs nå invitert til å tale i landet, som er neste destinasjon når hun forlater Norge.

Ba imot Jante-loven

Hun tok også et oppgjør med Jante-loven.

– Vi har lenge bedt om at dette skal brytes. Vi må ha en beravelse for disse tingene, slo hun fast og leste opp paragraf for paragraf i Jante-loven.

– Vi forkaster den og sier nei, rykker den opp med roten fra hele Skandinavia!

Israel under angrep

Så gikk hun inn på Israel og 7. oktober.

– Vi forstår ikke hva som foregår her i det himmelske.

 

3.-7. september var det Prayer Conferance i Markus kirke i Oslo.
 Foto: Trine O. Hansen

3.-7. september var det Prayer Conferance i Markus kirke i Oslo. Foto: Trine O. Hansen

Hun dro historien tibake i tid og snakket om hvor mye terror og angrep Israel har opplevd opp gjennom årene.

– Fra 2023-2024 ble det skutt 13 200 raketter fra Gaza. 12 400 raketter fra Libanon på et år. 26 000 raketter til sammen. Hvilken nasjon på jordens overflate ville latt det skje? Se for deg at Hitler stod på grensen og ville drepe deres barn og slakte masse mennesker. Så en dag kommer de over grensen og brenner barn levende og halshugger dem. Og så skulle dere liksom gi dem landområde like ved grensen? Hvor latterlig er ikke det. Men likevel sier dere til Israel: Ikke gjør noe. Dette er filisternes ånd. Vet dere hvor de tok Samson inn i tempelet? Det var i Gaza. Filisternes ånd har alltid villet ødelegge det jødiske folk. Og det er dom over nasjoner som la dette skje uten å protestere.

Hun siterte Amos 1:6:

«Tre ugjerninger av Gaza, ja, fire – jeg holder det ikke tilbake! For de drev alle i eksil og overga dem til Edom.
7 Jeg sender ild mot muren rundt Gaza, den skal fortære borgene hennes.»

– Gud er Gud. Og hvis han har utvalgt et folk er det hans valg. år han sier han skal forbanne de som forbanner Israel, mener han det.

Hun nevnte hvordan folk i Gaza hoppet og dnaset da de brakte gisler til Gaza, og hun leste fra Esekiel:

«6 For så sier Herren Gud:
Du klappet i hendene, du trampet med føttene, du frydet deg over Israels land i forakt.
7 Se, derfor løfter jeg hånden mot deg og gir deg til bytte for andre folkeslag. Jeg utrydder deg fra folkene, jeg utsletter deg fra landene, jeg ødelegger deg. Og du skal kjenne at jeg er Herren.»

Islamisme og nazisme

Jacobs snakket også om hatet mot jødene fra islamister, som har til felles med nazismen.

– I 1941 hadde stormuftien av Jerusalem et møte med Hitler. Og muftien påvirket nazistene. Han ville ha utryddelse av jødene og det var en oppblomstring av arabisk nasjonalisme og antisemittisme. Og de utviklet jødiske konspirasjoner, forklarte hun og la til:

– Denne filisterånden lever fremdeles i Europa. Og den har begynt å komme inn i regjeringer.

– La meg advare dere: Europa, våkn opp! De står ved døren. Jeg profeterte at det skulle komme terror til Europa før Paris-massakren, men ingen trodde på meg. Men det er sovende celler i Skandinavia og Norge. De gjør ikke noe akkurat nå. Men det kommer en dag at den knivstikkingen du ser i Midtøsten, vil komme hit. Men vi er her for å be. Hvorfor gir Gud en advarsel? Jo, fordi han ikke vil at det skal skje.

Vil Russland angripe?

– Vi må ha en forandring. For det første må vi elske Israel, for det er hans øyensten. Og hvis vi ikke omvender oss, vil Gud gå imot oss. Les i Bibelen: Hvis dere gjør dette vil dette skje. Hvorfor åpenbarer Gud, jo fordi han ser etter et bedende folk, etter nasjoner som elsker ham. Norge kom tilbake til din første kjærlighet. Det er et tidsvindu, men det er kort, advarte hun og fortsatte:

– Jeg ber for valget, ha nåde Gud, vi ber om at du skal endre nasjonens hjerte. La ikke Norge komme under dom. Herren viste meg at hvis hjertet ikke forandres i denne nasjonen, vil russerne komme. Det som skjedde i Ukraina, vil begynne å skje her og i Skandinavia. Men vi sier nei! proklamerte hun og gikk i forbønn for Norge:

– Far vi går på vakt for vår nasjon. Og vi takker deg Gud Far, at det er en hellig rest. Far, vi roper ut, ha nåde med oss Gud! Fart, stopp fienden! Stopp invasjonen! Først ideologisk- Gi politikerne drømmer og syner Gud.

Sterk bønn for Norge

En rekke av de andrfe lederne gikk også i forbønn for landet, blant annet Anne Christiansen som er grunnlegger av Jesus Church og Jesus Revolution sammen med sin mann Stephan Christiansen.

– Det står skrevet i ditt ord at Elia var en mann under samme kår som oss. Han ba og det regnet ikke på tre år. Han ba igjen og himmelen åpnet seg. Og vi ber om en åpen himmel over Norge. Kom Herre, ta landet vårt ut av det vi er i nå, led oss videre, vi ber i Jesu Kristi navn.

Clive Urquhart, som også var en av talerne, ba for Europa.

– Vi har vendt oss bort fra deg og sagt at vi ikke trenger Gud. Tilgi oss for vår stolthet og selvrettferdighet. Far ha nåde med oss. Ikke behandle oss som vi fortjener. Tilgi oss, se i nåde til oss. Riv opp all antisemittisme, alt hat mot Israel ditt folk.

Og hele salen var med i inderlig bønn. Bønnen fortsatte kontinuerlig under hele konferansen i Oslo i dagene og nettene før valget.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Esekiel 36

22 Derfor skal du si til Israels hus: Så sier Herren Gud: Jeg griper ikke inn for deres skyld, Israels hus, men for mitt hellige navns skyld, det som dere har vanhelliget blant folkeslagene dere kom til. 23 Jeg vil hellige mitt store navn, som er vanhelliget blant folkeslagene, det som dere vanhelliget blant dem. Folkeslagene skal kjenne at jeg er Herren, sier Herren Gud, når jeg gjennom dere viser meg hellig for øynene på dem.

Esekiel 38- Esekiel 39

Stein A J